Twój przewodnik w Rzymie

Twój przewodnik w Rzymie


Janusz Janusz

Janusz

Pochodzę z zachodniej Polski - urodziłem się w Stargardzie Szczecińskim. Moi rodzice przenieśli się tam po wojnie z Krakowa.
Podstawową kulturę w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby i historii sztuki uzyskałem w liceach plastycznych w Szczecinie i we Wrocławiu. We Wrocławiu ukończyłem również studia filozoficzne ze specjalizacją w dziedzinie estetyki. Po studiach mieszkałem w Rzeszowie, skąd w 1987 roku przeniosłem się do Rzymu. Od ponad dwudziestu lat pracuję w Rzymie jako przewodnik. Moje języki to polski, włoski i francuski.


Lidia Lidia

Lidia

Nazywam sie Lidia Letizia Legiewicz. Letizia, po włosku, znaczy radość. Wybrała dla mnie to imię moja mama - Włoszka. Mama poślubiła polskiego żołnierza spod Monte Cassino i zamieszkali w Polsce. (Przy okazji opowiem Państwu tę romantyczną historię.)
W Polsce urodziłam się i wykształciłam. Skończyłam studia filozoficzne na Uniwersytecie Wrocławskim. Moje doświadczenie jako filozofa ograniczyło się jednak tylko do kilku lat pracy dydaktycznej na Uniwersytecie w Rzeszowie.
Od wielu lat mieszkam w Rzymie. Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Rzymie i prowincji rzymskiej oraz oficjalnym przewodnikiem watykańskim. Moje uprawnienia przewodnickie dotyczą języków polskiego, włoskiego oraz rosyjskiego. Oprowadzam od ponad dwudziestu lat.
LogoHome